dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Svindeltiltalte lufthavnsmedarbejdere fortsat i job

KORT NYT
13. AUG 2022 10.50

Fem svindeltiltalte medarbejdere ved Aalborg Lufthavn er fortsat i arbejde, og lufthavnens direktør Niels Hemmingens ved ikke, hvem de alle er, skriver Nordjyske. Og direktøren har heller ikke tænkt sig at gøre noget for at finde frem til identiteten på de ansatte, der er tiltalt for at have snydt flyselskabet Norwegian.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/svindeltiltalte-lufthavnsmedarbejdere-fortsat-i-job

GDPR