dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Staten skal kunne sælge campingpladser

KORT NYT
28. NOV 2016 12.29

Den nye trekløver regering vil tage initiativ til salg af de 16 campingpladser, som staten ejer. Det fremgår ifølge Industriens Dagblad af det nye regeringsgrundlag. Det begrundes med at den offentlige sektor skal koncentrere sig om sine kerneopgaver.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/staten-skal-kunne-saelge-campingpladser

GDPR