dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Spildevand ud i Kolding Å og Fjord

KORT NYT
5. FEB 2016 11.17

KOLDING: 121.388 kubikmeter spildevand løb ud i Kolding Å og videre ud i Kolding Fjord, da der 1. februar gik hul på byens store kloakledning, skriver JydskeVestkysten. Ledningen transporterer spildevand fra et forrenseanlæg i til et centralrenseanlæg.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/spildevand-ud-i-kolding-aa-og-fjord

GDPR