dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Slagelse køber DSB-grund til campus

KORT NYT
12. JAN 2016 9.53

SLAGELSE: Slagelse Kommune har købt DSB-grund ved stationen, der skal indgå i det kommende campus-byggeri, som over de kommende år vil tage form i banegårdsområdet, oplyser kommunen.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/slagelse-koeber-dsb-grund-til-campus

GDPR