
Det er ikke nødvendigt med grønne tillægsaftaler til landbrugspakken, mener Landbrug & Fødevarer. Dermed håber landbrugsorganisationen ikke på, at de politiske forhandlinger, som Danmarks nye miljø- og fødevareminister Esben Lunde Larsen (V) tager hul på inden længe – i første ombæring med de blå partier bag landbrugspakken – kommer til at kaste grønne tillæg af sig.
Nyheder er værd at betale for
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.