dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Færge fra Læsø til Gøteborg på tale

KORT NYT
30. OKT 2019 15.24

LÆSØ: En enig kommunalbestyrelse på Læsø har besluttet at fortsætte forhandlingerne med Stena Line om en færgeforbindelse mellem Gøteborg, Østerby Havn og Frederikshavn, oplyser Nordjyske. Med sådan en trekantssejlads vil Læsø komme tættere på storbyen Gøteborg og et skandinavisk marked, der strækker sig fra Oslo til København.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/faerge-fra-laesoe-til-gteborg-paa-tale

GDPR