dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

DONG tror ikke på Kalundborgs spildvarme

KORT NYT
9. JUN 2016 10.27

KALUNDBORG: Asnæsværkets ejer Dong Energy er ikke begejstret for en plan fra Kalundborg Forsyning om at bygge en ny varmecentral, der skal kunne supplere fjernvarmeleverancen fra kraftværket i tilspidsede situationer og som reserve.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/dong-tror-ikke-paa-kalundborgs-spildvarme

GDPR