dkmedier
dknyt
dkindkob
dksocial
dksundhed
doi
doi

Borgmester vil have flere p-pladser til el-biler

KORT NYT
17. AUG 2016 6.31

KØBENHAVN: Selv om seks ud af ti parkeringspladser til el-biler i København står tomme hen over et døgn ønsker teknik- og miljøborgmester Morten Kabell (EL) nu mulighed for at etablere yderligere 500 ladepladser, skriver DR København.

Nyheder er værd at betale for

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik

Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.

https://www.dkteknikogmiljoe.dk/artikel/borgmester-vil-have-flere-p-pladser-til-el-biler

GDPR