
KØBENHAVN: Det bliver Skou Gruppen, der med Sweco, BBP Arkitekter og 1:1 Landskab som rådgivere skal stå for planlægning, projektering og opførelse af nye faciliteter for ARC – Amager Ressourcecenter til affaldsindsamlingen i Københavns Kommune ved Amager Bakke. Det oplyser Skou Gruppen i en pressemeddelelse.
Nyheder er værd at betale for
Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.
Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele DK Tekniks artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.
Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele DK Tekniks artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på DK Teknik
Afvigelse af ovenstående kræver skriftlig tilsagn fra DK Medier.